Українці не мають платити за неякісні послуги з постачання гарячої води

Українці не мають платити за неякісні послуги з постачання гарячої води

Юристи ГО «Захист прав і свобод громадян України». пояснили мешканцям, що за законодавством вони мають право на суттєву знижку, якщо температура води в їх кранах не відповідає встановленим нормам. Це передбачено постановою Кабінету Міністрів України № 151 від 17 лютого 2010 року, «Про затвердження порядку проведення перерахунків розміру плати за надання послуг з централізованого опалення, постачання холодної та гарячої води і водовідведення в разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості».

У ній йдеться про те, що у разі ненадання послуг або надання їх не в повному обсязі, зниження якості, зокрема відхилення їх кількісних і якісних показників від нормативних, виконавець проводить перерахунок розміру плати за фактично надані послуги шляхом зменшення розміру плати за надання послуг.

Виконавець зобов'язаний провести протягом місяця, що настає за розрахунковим, перерахунок розміру плати за надані споживачеві послуги у разі ненадання їх або надання не в повному обсязі, зниження якості незалежно від наявності заборгованості за надані послуги.

Тож, вода рахується гарячою, якщо її температура у точці розбору не нижче 50 град.C Якщо температура води становить від 45 град.C до 49 град.C - споживач має платити на 10 відсотків менше. Якщо температура складає від 40 град.C до 44 град.C - плата зменшується на 30 відсотків за весь строк відхилення. Нижче ніж 40 град.C - ви сплачуєте за тарифами на холодну воду.

Не платіть за неякісні послуги! Відстоюйте свої права!

Зворотній звя’зок