Як захистити бізнес від рейдерських атак?

Як захистити бізнес від рейдерських атак?

Економічне рейдерство залишається актуальним питанням, яке є суттєвою загрозою для інвестиційного клімату в країні, загрожує безпеці власності вітчизняних та іноземних інвесторів. На жаль, за 25 років незалежності в Україні так і не були запроваджені ефективні заходи з боротьби з рейдерством. Неврегульованість на законодавчому рівні, відсутність чіткого та системного суворого покарання за рейдерство багато років розв’язувало руки охочим до легкої наживи.
Чергова спроба врегулювати питання - Закон України "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення державної реєстрації прав на нерухоме майно та захисту прав власності", який нещодавно набрав чинності.
Документом передбачено комплексний підхід до вдосконалення системи державної реєстрації прав на нерухоме майно.
Зокрема, пояснюють юристи ГО «Захист прав і свобод громадян України», законом передбачається невідкладне повідомлення державним реєстратором власника об'єкта нерухомого майна щодо якого подано заяву про проведення відповідних реєстраційних дій, запровадження обов'язкової реєстрації заяви власника об'єкта нерухомого майна про заборону вчинення реєстраційних дій в Державному реєстрі прав, відновлення реєстраційних дій лише за рішенням суду, що набрало законної сили, або заяви власника.
Також, передбачено обов'язкове нотаріальне посвідчення справжності підписів засновника (учасника), уповноваженої ними особи, на установчому документі, передавальному акті та розподільчому балансі юридичної особи, заяві про вихід з товариства, що подаються для державної реєстрації змін про юридичну особу, уточнення підстав за якими може бути анулювано свідоцтво про право на зайняття нотаріальною діяльністю, заборона припиняти керівникам своє членство в організації роботодавців чи об'єднанні організацій роботодавців, у творчій спілці, членство в політичній партії, у громадському об'єднанні шляхом подання заяви до відповідних статутних органів, посилення кримінальної та адміністративної відповідальності.
Втім, як говорить голова ГО «Захист прав і свобод громадян України» Ігор Смаглюк, - як свідчить практика, рейдерів не зупиняють законодавчі норми. Усім, хто постраждав від рейдерства, або має проблеми з захистом бізнесу, він радить звертатися за допомогою та консультацією до спеціалістів ГО «Захист прав і свобод громадян України».

Ми захищаємо від незаконних посягань чиновників та конкурентів, відсікаємо натяки на корупцію, допомагаємо залучити правоохоронні органи, проводимо незалежні журналістські розслідування та бізнес-розвідку. Захистить своє!

Зворотній звя’зок