В Києві стартує проект «Добровільні дружини», покликаний зробити вулиці міста безпечними

В Києві стартує проект «Добровільні дружини», покликаний зробити вулиці міста безпечними

ГО «Захист прав та свобод громадян України» запускає новий проект. Рух «Добровільні дружини» - це нова ініціатива в Україні. Його мета – сприяти роботі поліції та залучити до охорони громадського порядку небайдужих мешканців міста. Організацію цього руху взяли на себе новоспечені члени ГО «Захист прав і свобод громадян України».

«У дворах, темних підворіттях, скверах, місцях масового скупчення громадян повинні ходити патрулі, які в таких місцях будуть найбільш ефективними та зможуть зупинити або попередити кримінальні та адміністративні правопорушення. Адже профілактика вуличної злочинності – це перший крок до її зменшення. Злочинець, який має намір здійснити будь-який дрібний злочин, наприклад, крадіжку з машини, тридцять разів подумає чи варто це робити, знаючи, що двори патрулюють дружинники на чолі з дільничним, які в будь-яку секунду можуть його побачити та затримати», - говорить Ігор Смаглюк.

На думку керівника ГО, неможливо забезпечити громадський порядок, цілодобово патрулюючи дороги виключно на автомобілях.

«Патрульна поліція - це добре, але, на жаль, реформа буквально відірвана від землі. Начальники територіальних управлінь поліції позбавлені інструментів роботи і боротьби з вуличними злочинцями. Тому добровільні дружини - це реальний спосіб посилити поліцію і зменшити кількість злочинів», - впевнений голова ГО «Захист прав та свобод громадян України» Ігор Смаглюк.

За його словами, вже незабаром пілотний проект з охорони громадського порядку буде реалізований в одному з районів міста. Завдання пілоту – налагодити взаємодію між територіальними органами поліції та громадськістю та зменшити вал вуличних кримінальних правопорушень.

Зворотній звя’зок